postheadericon Przeciwbólowe działanie homeopatii

Podobnie jak homeopatyczne leki na przeziębienie, środki przeciwbólowe pochodzenia naturalnego mogą okazać się jedynym ratunkiem dla osób, które nie powinny przyjmować leków syntetycznych. Przede wszystkim dla kobiet w ciąży, a także matek karmiących oraz dzieci.

Każdy z nas dobrze wie, że w obliczu prawdziwego bólu człowiek jest w stanie wypróbować niemal wszystkiego, byleby chociaż na chwilę poczuć ulgę. W przypadku, kiedy zażycie środka z paracetamolem może być jednak szkodliwe dla płodu, żadna matka nie zaryzykuje zdrowia swojego przyszłego dziecka. Natomiast skoro nawet lekarze potwierdzają, że leki homeopatyczne na pewno nie mogą w żaden sposób zaszkodzić ani matce, ani dziecku, warto sięgnąć po nie w obliczu narastającego bólu.

Najczęściej środków homeopatycznych używa się do walki z bólem głowy. Po homeopatię sięgają również kobiety podczas bolesnych miesiączek. Tego typu dolegliwości leczone są środkami doustnymi, natomiast w przypadku urazów i naciągnięć można zakupić maść lub żel homeopatyczny, które powinny złagodzić ból.

Przeciwbólowe leki homeopatyczne najczęściej produkowane są pod postacią kropli lub granulek, gdyż małe porcje umożliwiają regulowanie dawki. W zależności od natężenia dolegliwości oraz wytrzymałości na ból będzie ona inna dla każdego pacjenta. Dawka może ulegać również zmianie w ciągu doby wraz z zaostrzaniem się lub ustępowaniem bólu.

Przeciwnicy homeopatii twierdzą, że fakt zmniejszania się dolegliwości bólowych po zażyciu środków homeopatycznych wynika jedynie z działania siły autosugestii, natomiast w rzeczywistości leki te nie mają właściwości zmniejszających uczucie bólu. Nawet jeżeli osoby głoszące taką opinię mają rację ciężko przesadzić czy jest to wada czy zaleta leków homeopatycznych.

Zdrowie