postheadericon Leki homeopatyczne

Podobno podstawą skutecznej terapii lekami homeopatycznymi jest prawidłowe dobranie lekarstwa dla danego pacjenta. Nie będzie ono działało bezpośrednio na bakterie czy wirusy, ale powinno zmobilizować organizm do walki z chorobą. Dobranie stosownego leku polega na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem w celu zebrania wszystkich informacji na temat objawów choroby, a następnie znalezienia substancji, która wywołuje bardzo zbliżone dolegliwości. Podawanie właśnie tej substancji w małych ilościach ma pomóc w pozbyciu się choroby.

Leki homeopatyczne powstają z substancji naturalnych. Zdaniem zwolenników tej metody jest to ogromna zaleta homeopatii. Przyjmując lek na problemy z układem pokarmowym można być spokojnym, że substancje chemiczne nie zaszkodzą na coś innego. Natomiast z punktu widzenia medycyny, oprócz braku skutków ubocznych przyjmowania leków homeopatycznych, byłoby dobrze gdyby mogły skutecznie poradzić sobie z poważniejszą chorobą. Czy jest to możliwe? Czy przyjmowanie kilka razy dziennie kropel z polnej rośliny może pomóc w pozbyciu się grypy? Tego typu pytania cały czas wywołują wiele kontrowersji.

Substancje z których robione są leki homeopatyczne mogą być pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Leki roślinne, bardzo często stosowane, wytwarza się z różnych części, a czasem nawet z całej rośliny. Leki mineralne są również dość popularne. Robione są prawie ze wszystkich pierwiastków występujących w naturze. Leki pochodzenia zwierzęcego wytwarzane są po prostu ze zwierząt, głównie owadów lub substancji produkowanych przez zwierzęta.

Sporadycznie stosuje się też leki miazmatyczne wykonane z miejsc zainfekowanych przez chorobę, na przykład nowotwór czy świerzb.

Zdrowie